REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Katowice] EKOlogiczny biurowiec - Porcelanowa 19 w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] EKOlogiczny biurowiec - Porcelanowa 19 w Katowicach
Porcelanowa 19 w Katowicach to przykład EKOlogicznego biurowca. Przy rewitalizacji budynku wykorzyst...
[Zielona Góra] Apartamenty Jana z Kolna w Zielonej Górze przyciągają jak magnesartykuł
Pokaż artykuł
[Zielona Góra] Apartamenty Jana z Kolna w Zielonej Górze przyciągają jak magnes
Wysoki standard, nowoczesny design oraz atrakcyjna lokalizacje – mieszkańcy Zielonej Góry pokochali...
firma
Pokaż firmę
Centrum Wentylacji
Poznań, Dziadoszańska 10
firma
Pokaż firmę
Hammilton Centrum
firma
Pokaż firmę
Centrum Developer
firma
Pokaż firmę
BHP Centrum
Stalowa Wola, Wąska 2
firma
Pokaż firmę
Helvetia Centrum
[Warszawa] Dolcan zaprezentuje 15 osiedli w 6 dzielnicach Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Dolcan zaprezentuje 15 osiedli w 6 dzielnicach Warszawy
W najbliższą sobotę, 10 marca, Dolcan zaprasza na konsultacje podczas Dnia Otwartych Drzwi. W jednym...
Frigo Logistics pozyskuje wsparcie NCBR na nowoczesną automatykę magazynowąartykuł
Pokaż artykuł
Frigo Logistics pozyskuje wsparcie NCBR na nowoczesną automatykę magazynową
Frigo Logistics, wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów wymagających kontrolowanej temperatury, rozpoczyna nowy projekt we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Celem przedsięwzięcia jest opracowanie i wdrożenie technologii autonomicznej depaletyzacji towarów z wykorzystaniem zielonej energii i zaawansowanych rozwiązań cyfrowych. Inwestycja realizowana jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki w konkursie Ścieżka SMART.
Szwedzka sieć Jula otwiera 20. multimarket w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka sieć Jula otwiera 20. multimarket w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula otworzy 16 listopada swój dwudziesty sklep w Polsce, w Ozimska Park w Opolu. Nowy punkt sieci ma powierzchnię 1,5 tys. mkw. – Województwo opolskie stanowi bardzo ważny obszar w naszej ekspansji, zatem cieszę się niezmiernie, że nasz kolejny sklep otwieramy właśnie w Opolu – mówi Arnold Brzeziński, Country Operations Manager, Jula Poland.
Pociągi jeżdżą już po dwóch torach między Opolem Głównym i Opolem Zachodnimartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi jeżdżą już po dwóch torach między Opolem Głównym i Opolem Zachodnim
Między Opolem Głównym a Opolem Zachodnim pociągi jeżdżą już po dwóch torach. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. usprawniła komunikację regionalną, międzywojewódzką i międzynarodową. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach modernizacji linii Kędzierzyn-Koźle – Opole Zachodnie. Wartość projektu współfinansowanego z instrumentu unijnego CEF Łącząc Europę to 800 mln zł.
Co się dzieje na budowie największej elektrowni wiatrowej na polskich wodach morza Bałtyckiego?artykuł
Pokaż artykuł
Co się dzieje na budowie największej elektrowni wiatrowej na polskich wodach morza Bałtyckiego?
Firmy PGE i Ørsted, wspólnie przygotowują się do budowy wielkiej morskiej farmy wiatrowej Baltica 2. Rozpoczęły monitoring ptaków i przygotowania do monitoringu morświnów.
PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy na sezon 2023/2024artykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy na sezon 2023/2024
417 połączeń całorocznych i 37 sezonowych, więcej pociągów międzynarodowych, a także wzrost o 29 połączeń, kursujących w kategorii InterCity (IC) i obsługiwanych nowoczesnym oraz komfortowym taborem. Tak wygląda nowy roczny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity, który wejdzie w życie 10 grudnia.
Plac przed magistratem będzie zielonyartykuł
Pokaż artykuł
Plac przed magistratem będzie zielony
Już wkrótce miejsce pełniące dziś funkcję parkingu, stanie się zieloną i przyjazną strefą odpoczynku. To odpowiedź na głosy Krakowian, którzy od lat podkreślali, że reprezentacyjna przestrzeń w centrum miasta powinna być ogólnodostępna. Prace ruszyły 9 kwietnia.
Grupa ORLEN buduje nowe farmy OZE w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN buduje nowe farmy OZE w Wielkopolsce
Grupa ORLEN stawia kolejne kroki w kierunku realizacji swojej strategii w zakresie rozwoju źródeł odnawialnych. Spółka Energa Green Development – po podpisaniu z Energą Wytwarzaniem przedwstępnych umów inwestycyjnych – wydała polecenie rozpoczęcia prac budowlanych (NTP – ang. notice to proceed) dla nowych farm fotowoltaicznych o łącznej docelowej mocy ok. 68 MW.
1,3 mld zł inwestycji PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r.artykuł
Pokaż artykuł
1,3 mld zł inwestycji PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r.
PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r. zrealizowała inwestycje o rekordowej wysokości 1,3 mld złotych. To pierwszy raz w historii spółki, w którym wartość nakładów przekroczyła miliard złotych.
Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsce
E.ON Polska już w 2024 r. otworzy swoją pierwszą biogazownię w naszym kraju. Obiekt o mocy zainstalowanej 1 MWe w wysokosprawnej kogeneracji zostanie uruchomiony niedaleko Pułtuska. Inwestycja ta wpisuje się w strategię firmy E.ON, która chce aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i wspierać klientów w zmniejszaniu śladu węglowego.
Współpraca dla polskiego atomu. Politechnika Gdańska i Bechtel Polska podpisały list intencyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Współpraca dla polskiego atomu. Politechnika Gdańska i Bechtel Polska podpisały list intencyjny
Amerykańska firma Bechtel, która razem z Westinghouse Electric Company ma zbudować w gminie Choczewo pierwszą w Polsce elektrownię jądrową, podpisała list intencyjny ws. nawiązania bliskiej współpracy z największą uczelnią techniczną w północnej Polsce – Politechniką Gdańską.
5 mld zł dla polskich MŚP, w tym 1,6 mld zł na wsparcie przedsiębiorczości kobietartykuł
Pokaż artykuł
5 mld zł dla polskich MŚP, w tym 1,6 mld zł na wsparcie przedsiębiorczości kobiet
13 lutego w Warszawie Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI), Santander Bank Polska i Santander Leasing podpisały nową umowę, która w ciągu trzech lat wesprze polskie małe i średnie przedsiębiorstwa kwotą 5 mld złotych. W ramach tej sumy 1,6 mld zł trafi do firm należących do kobiet, zarządzanych przez kobiety oraz przedsiębiorstw spełniających kryteria równości płci.
Na Dolnym Śląsku powstaje gigantyczny park hybrydowy (PV+BESS) za miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje gigantyczny park hybrydowy (PV+BESS) za miliard złotych!
Kolejna wielka inwestycja na Dolnym Śląsku. 6 listopada 2025 roku symbolicznie wbito łopatę pod budowę parku hybrydowego „Brzezinka” w miejscowości Brzezinka pod Oleśnicą (powiat oleśnicki). Największa w Polsce instalacja tego typu (i jedna z największych w Europie) o mocy 106 MW będzie produkować energię dla około 180 tysięcy gospodarstw domowych i sprawi, że województwo dolnośląskie stanie się jednym z liderów w kraju pod względem produkcji zielonej energii.
REKLAMA